You are currently viewing Dobra oferta sponsoringowa

Dobra oferta sponsoringowa

Bez wątpienia oferta jest jednym z podstawowych narzędzi w działaniach sponsoringowych. Od tego, jak przedstawimy swój klub/event itp. zależy często ilość podpisanych umów.
Podstawowym błędem w pojmowaniu oferty sponsoringowej i samego sponsoringu to myślenie na zasadzie prośby o wsparcie. Firma nie daje pieniędzy ona je inwestuje! Będąc na różnym szczeblu rozgrywkowym i reprezentując nawet niszową dyscyplinę możesz być partnerem dla firmy. Jest wiele narzędzi w sponsoringu jak wzmacnianie prestiżu firmy, utrwalenie wizerunku firmy czy budowanie lojalności klientów. Jak pokazują statystyki firmy promujące się przez sport są lepiej postrzegane niż te, które nie działają w tym obszarze.
Kolejnym częstym błędem jest przedstawienie w ofercie wszystkiego co się da. Obecnie dobra oferta powinna mieć 10-12 stron. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zabiegami. Na prezentację oferty mamy często 10-15 minut, ponieważ tyle jest w stanie poświęcić nam osoba decyzyjna w firmie. Jak je wykorzystamy zależy końcowy sukces.
Ważnym elementem nie tylko oferty w sponsoringu jest pisanie językiem korzyści. Często przewija się pytanie wśród przedstawicieli firm ,,Co moja firma będzie z tego miała”. Na to pytanie odpowiedź powinna znaleźć się w tekście oferty.
Częstym błędem jest wysyłanie tej samej oferty do wszystkich masowo. Najpierw należy zastanowić się nad tym, czy moi kibice są w grupie docelowej danej firmy. Jeśli tak to, w jaki sposób i jakimi narzędziami może dana firma do nich dotrzeć. Również pakiety sponsorskie powinny być ułożone indywidualnie pod każdą firmę.
Jak widzisz stworzenie oferty to nie łatwy i szybki proces. Jeśli szukasz pomocy napisz do nas pokażemy Ci jak powinna wyglądać twoja oferta i jak ją przedstawić, by zaciekawić potencjalnego sponsora.

Dodaj komentarz